הוסף לתיק אישי
הסר מתיק אישי

פנייתך התקבלה, תודה רבה!
ניצור עמך קשר בהקדם.

הוספה לתיק האישי

יש צורך בהרשמה על מנת להוסיף את המוצר לתיק האישי.

שכחתי סיסמא

רישום משתמש חדש

השדות המסומנים בכוכבים הינם שדות חובה.

האם אתה בטוח שברצונך להסיר את מהתיק האישי?

דירוג קרנות נאמנות

שתף

דירוג fundzone לקרנות נאמנות -

דירוג פאנד-זון הינו האמצעי שלנו לתת לך, המשקיע, את הכלים הנכונים לבחירת קרן הנאמנות המתאימה ביותר לצרכים שלך. שיטת הדירוג פועלת על ידי ניתוח אנליטי של הקרן המבוסס על מספר פרמטרים חיוניים כמו: תשואות עבר, דמי ניהול, מדדי סיכון ושווי נכסי הקרן. הדירוג מתבצע באמצעות כוכבים (5-1), כאשר כוכב אחד מציין את הציון הנמוך ביותר וחמישה כוכבים מציינים את הציון הגבוה ביותר. בנוסף ישנו דירוג של חצי כוכב.
כל קרן נאמנות מופיע עם צבע דירוג שונה, הצבע מסמל את היסטורית הקרן:
- במידה ולקרן תשואות עבר של 5 שנים ומעלה, היא תדורג מול קרנות בעלות טווח זמן זהה ותסומן בצבע זהב - .
- במידה ולקרן תשואות עבר של בין 5-3 שנים, היא תדורג מול קרנות בעלות טווח זמן זהה ותסומן בצבע ערד - .
- במידה ולקרן תשואות עבר של בין 3-1 שנים, היא תדורג מול קרנות בעלות טווח זמן זהה ותסומן בצבע כסף - .
- במידה ולקרן תשואות עבר של בין חצי שנה לשנה, היא תדורג מול קרנות בעלות טווח זמן זהה ותסומן בצבע לבן - .
בחירת הצבעים נעשתה מתוך מחשבה שככל שהיסטורית הביצועים של הקרן ארוכה יותר כך ניתן לקבל אינדקציה מדוייקת יותר בנוגע לאופן ניהולה. לכן, קרנות עם היסטורית ביצועים של 5 שנים ומעלה מדורגות בצבע זהב וכן הלאה...
דירוג הקרן מבוסס על פי מספר קריטריונים:
- תשואות עבר
- סטית תקן
- מדד שארפ
- מדד אלפה
- מדד בטא
- מספר קרנות לכל מנהל
- ותק מנהל הקרן
- דמי ניהול+דמי נאמן+שיעור הוספה
- שווי נכסי הקרן
- נוסחאות מתמטיות שונות
ציון הקרן מתייחס לביצועיה אל מול שאר הקרנות באותה קטגוריה, לדוגמה במידה וקרן בקטגוריה אג"ח כללי עם חשיפה של עד 20% למניות מדורגת בציון 5 כוכבים, משמע שהיא הקרן עם הדירוג הגבוה ביותר לעומת שאר הקרנות שבקטגורית אג"ח כללי, עד 20% חשיפה למניות.
נקודה חשובה, הפרמטרים ההיסטוריים של הדירוג מתייחסים לתקופת זמן של חצי שנה לפחות, קרנות הקיימות פחות מחצי שנה לא מדורגות באתר .
חשוב מאוד, כל קרן מדורגת בהתאם לוותק שלה:
- במידה ולקרן תשואות עבר של 5 שנים ומעלה, היא תדורג מול קרנות בעלות טווח זמן זהה.
- במידה ולקרן תשואות עבר של בין 5-3 שנים, היא תדורג מול קרנות בעלות טווח זמן זהה.
- במידה ולקרן תשואות עבר של בין 3-1 שנים, היא תדורג מול קרנות בעלות טווח זמן זהה.
באתר, לצד כל קרן נאמנות מסוימת מפורט הדירוג שלה. מידע זה יכול לסייע לכם במידה משמעותית אם תהיו מעוניינים לרכוש קרן נאמנות ואתם מתלבטים בנוגע לכדאיות של הקרנות השונות..
חשוב לציין, דירוג fundzone אינו מתחייב לביצועיה העתידיים של הקרן המדורגת. אתר Fundzone מדרג קרנות על סמך ביצועי העבר שלהן ועל סמך נתונים נוספים אותם ניתן למצוא במקורות מידע ציבוריים אשר מפורסמים ע"י הרשות לני"ע. אתר Fundzone אינו קשור עם "מנהלי הקרנות" בשום צורה שהיא ואינו מרוויח במישרין או בעקיפין מדירוג קרן כזו או אחרת והדירוג שלו הינו אובייקטיבי לחלוטין. אתר Fundzone מתנער מכל אחריות להבטחת תשואה עתידית ע"י מתן דירוג הקרנות.

גילוי נאות אתר FUNDZONEהינו פורטל מידע פיננסי בלבד. מטרת האתר הינה הצגת נתונים המתייחסים לקרנות נאמנות ותעודות סל הנסחרות בבורסה בישראל. האתר אינו מורשה על ידי הרשות לניירות ערך לצורכי מסחר בבורסה. האתר אינו מספק המלצות אישיות או דעות באשר להשקעה המתאימה לצרכים הפיננסיים של אדם מסוים. לאתר FUNDZONE אין כל אינטרס לקדם מנהל קרן/תעודת סל /קרן נאמנות זו או אחרת על פני האחרות. האתר אינו מתווך / סוחר, איננו מייעץ בנוגע להשקעות או קבלת ייעוץ פיננסי או משפטי אחר, משכך, אין לראות באמור באתר זה כייעוץ פיננסי או משפטי מכל סוג שהוא. המידע הנכלל באתר זה הוא פומבי וחשוף לעיני הציבור כולו, הוא אינו מכיל מידע פנים או מידע מוטה מסוג כלשהוא. לפיכך, האתר ומפעיליו אינם אחראים, בין בחוזה, עוולה (לרבות רשלנות) ובין אם לאו, בגין כל נזק, הוצאה או כל הפסד אחר שייגרם לעושה שימוש באתר זה, כתוצאה ממידע זה או כל הסתמכות על מידע כאמור, והשימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריותו של הגולש בלבד. הנתונים המופיעים באתר זה נלקחים ממערכת להפצת מידע של הבורסה לני"ע, הנתונים מתייחסים לתקופות זמן שונות הנתונים באתר, מתעדכנים אחת ליום ואינם "בזמן אמת". דירוג הקרנות של FUNDZONE המופיע באתר, הנו אובייקטיבי לחלוטין ומבוסס על סמך קריטריונים מסוימים שנבחנו ע"י מחלקת האנליזה של אתר FUNDZONE. דירוגי הקרנות משקפות ביצועים קודמים ואינן ערובות לתשואות עתידיות. השקעה בקרנות נאמנות/תעודות סל כרוכה בסיכון, לרבות הפסד אפשרי של הקרן.