הוסף לתיק אישי
הסר מתיק אישי

פנייתך התקבלה, תודה רבה!
ניצור עמך קשר בהקדם.

הוספה לתיק האישי

יש צורך בהרשמה על מנת להוסיף את המוצר לתיק האישי.

שכחתי סיסמא

רישום משתמש חדש

השדות המסומנים בכוכבים הינם שדות חובה.

האם אתה בטוח שברצונך להסיר את מהתיק האישי?

תחזית ביצועי קופות הגמל לאפריל 2018 של אבי ברקוביץ - מיטב דש

עליות השערים בשוקי המניות בעולם (בעיקר באירופה ויפן) ובאג"ח הקונצרני בארץ פעלו כגורם חיובי לתשואות הקופות החודש. מנגד, ירידות השערים באג"ח הממשלתי השקלי (בעיקר בארוכים) מיתנו את העליות.

01/05/2018

1.5.2018


אפריל 2018: קופות הגמל הכלליות השיגו תשואה של כ-0.8% כתוצאה מעליות  השערים שנרשמו בשוקי המניות בחו"ל (בעיקר באירופה ויפן) ובשוק האג"ח  הקונצרני בישראל. הטווח הוא בין תשואה של 0.3% לבין תשואה של  1.3%.  

קופות הגמל המנייתיות השיגו תשואה  של כ-1.9%. בטווח תשואה של 0.9% עד תשואה של 2.9%.

תשואה של 0.3% לקופות הגמל המדדיות.  בטווח של תשואה של 0.1% עד תשואה של 0.5%. 

תשואה שלילית  של 0.3% לקופות הגמל השקליות.  בטווח תשואה שלילית של 0.5% עד תשואה שלילית של0.1%. 

מתחילת השנה: הקופות הכלליות השיגו תשואה חיובית של כ-0.5%.

נציין, כי קיימתשונות בין המסלולים המתמחים* והדבר תלוי במבנה המסלול ובתמהיל המדד המוביל בו(מידת ה"טהורות" של המסלול).

* מסלולים מעל  100 מלש"ח.

הערכת מיטב דש  היא, שקופות הגמל וקרנות ההשתלמות הכלליות הגדולות יציגו באפריל 2018 תשואה  נומינלית (ברוטו) משוקללת של 0.8%. תשואה צפויה זו מייצגת גם את התמונה בתעשייה  כולה, כאשר טווח התשואות של כלל הקופות אמור לנוע בין תשואה של 0.3% לבין תשואה של1.3%.

עליות השערים בשוקי המניות בעולם (בעיקרבאירופה ויפן) ובאג"ח הקונצרני בארץ פעלו כגורם חיובי לתשואות הקופות החודש. מנגד,ירידות השערים באג"ח הממשלתי השקלי (בעיקר בארוכים) מיתנו את העליות.

שוקי המניותבעולם הציגו מגמה חיובית :

באירופה: עליות  שערים: ה-DAX הגרמני עלה  ב-4.3%, ה-CAC  הצרפתי עלה ב-6.8% וה-Eurostoxx 50 עלה בשיעור של 5.2%.

ביפן: מגמה חיובית  כאשר מדד הניקיי עלה בשיעור חד של 6.2%.

בארה"ב: מגמה  חיובית מתונה יותר כאשר מדד ה-S&P עלה ב-0.3%, מדד הדאו ג'ונס עלה ב-0.2% ומדד הנאסד"ק נותר  ללא שינוי.

כל אלו במונחי  מטבע של אותן מדינות.

בשוק המניות בארץ נרשמה מגמה מעורבת: מדד  ת"א 35 עלה ב-2.0%, מדד ת"א 90 ירד ב-1.0%, מדד ת"א 125 עלה ב-1.3%  ומדד יתר 50 ירד ב-2.8%.


באג"ח הקונצרני  המקומי נרשמו עליות שערים. מדד התל בונד 20 עלה ב-0.4%, מדד תל בונד 40 עלה ב-0.7%  ומדד התל בונד 60 עלה ב-0.5%. אגרות החוב הלא מדורגות עלו ב-0.3%.

לעומת זאת, באגרותהחוב הממשלתיות נרשמה תשואה שלילית בשיעור של 0.4%, כאשר אגרות החוב הצמודות למדד נותרוללא שינוי ואגרות החוב השקליות ירדו ב-0.9%.   מסמך זה נכתב ע"י אבי ברקוביץ,מנהל מערך השקעות לא סחירות מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ

גילוי נאות אתר FUNDZONEהינו פורטל מידע פיננסי בלבד. מטרת האתר הינה הצגת נתונים המתייחסים לקרנות נאמנות ותעודות סל הנסחרות בבורסה בישראל. האתר אינו מורשה על ידי הרשות לניירות ערך לצורכי מסחר בבורסה. האתר אינו מספק המלצות אישיות או דעות באשר להשקעה המתאימה לצרכים הפיננסיים של אדם מסוים. לאתר FUNDZONE אין כל אינטרס לקדם מנהל קרן/תעודת סל /קרן נאמנות זו או אחרת על פני האחרות. האתר אינו מתווך / סוחר, איננו מייעץ בנוגע להשקעות או קבלת ייעוץ פיננסי או משפטי אחר, משכך, אין לראות באמור באתר זה כייעוץ פיננסי או משפטי מכל סוג שהוא. המידע הנכלל באתר זה הוא פומבי וחשוף לעיני הציבור כולו, הוא אינו מכיל מידע פנים או מידע מוטה מסוג כלשהוא. לפיכך, האתר ומפעיליו אינם אחראים, בין בחוזה, עוולה (לרבות רשלנות) ובין אם לאו, בגין כל נזק, הוצאה או כל הפסד אחר שייגרם לעושה שימוש באתר זה, כתוצאה ממידע זה או כל הסתמכות על מידע כאמור, והשימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריותו של הגולש בלבד. הנתונים המופיעים באתר זה נלקחים ממערכת להפצת מידע של הבורסה לני"ע, הנתונים מתייחסים לתקופות זמן שונות הנתונים באתר, מתעדכנים אחת ליום ואינם "בזמן אמת". דירוג הקרנות של FUNDZONE המופיע באתר, הנו אובייקטיבי לחלוטין ומבוסס על סמך קריטריונים מסוימים שנבחנו ע"י מחלקת האנליזה של אתר FUNDZONE. דירוגי הקרנות משקפות ביצועים קודמים ואינן ערובות לתשואות עתידיות. השקעה בקרנות נאמנות/תעודות סל כרוכה בסיכון, לרבות הפסד אפשרי של הקרן.