הוסף לתיק אישי
הסר מתיק אישי

פנייתך התקבלה, תודה רבה!
ניצור עמך קשר בהקדם.

הוספה לתיק האישי

יש צורך בהרשמה על מנת להוסיף את המוצר לתיק האישי.

שכחתי סיסמא

רישום משתמש חדש

השדות המסומנים בכוכבים הינם שדות חובה.

האם אתה בטוח שברצונך להסיר את מהתיק האישי?

רוצים להרוויח מיליון שקל בבורסה בלי באמת להבין בבורסה? כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה

אצל מי לא עוברת המחשבה/ החשש, כיצד יראו חיינו בעוד 30 שנה? האם נגור במושב או בעיר? מאושרים או רק מעושרים? לא משנה איפה נהיה, דבר אחד בטוח, קצת כסף שחסכנו במהלך החיים לא יזיק

16/07/2018

יאיר וינברגר, פאנד-זון

"רבים נוהגים בעקשנות במרדף אחר הדרך שבחרו  לעצמם, מעטים במרדף אחר המטרה" (פרידריך ניטשה). כולנו במירוץ החיים, בין עבודה, משפחה ושוב עבודה, יום רודף יום, ולפעמים מרוב כלהעיסוקים קשה לנו לעצור ולהביט קדימה. אנו מתמקדים רק בנעשה היום, בלשרוד. המטרה העיקרית העומדת לנגד עיננו היא הצלחה ובימינו הצלחה = כסף , וכסף = רמת חיים גבוהה יותר; לגור בבית פרטי עם איזו גינה חמודה, להתחדש במכונית יפה מידי פעם,חופשות בקריבים ובקיצור, לחיות את החלום. אז הכל טוב ויפה, אך תוכניות לחוד ומציאות לחוד, או כמו שידידנו הממושקף, וודי אלן אומר " אם אתה רוצה שאלוהים יצחק - ספר לו על התוכניות שלך" . אז לכל תכנית צריך תכנית מגירה, ופה בדיוק אתר "פאנד-זון" בא לעזור לכם. בכתבה שלפניכם תבינו כיצד לתכנן תוכנית מגירה מאוד פשוטה אך עם הרבה פוטנציאל. אנו רוצים שבעוד 30 שנה מהיום כשתפתחו את המגירה, תראו בה מעל מיליון ש"ח שחסכתם בקלי קלות!

המשימה  הרבה יותר פשוטה מאיך שזה נשמע ותלויה במשוואה עם שלושה מרכיבים

  • כמות הכסף שתחסכו
  • הריבית שתקבלו על הכסף
  • משך הזמן שתתנו לכספכם לצמוח.

אפשרויות ההשקעה הן מגוונות: נדל"ן, בורסה ותכניות חסכון. ולכן, בבואנו לבחור את אפיק ההשקעה הנכון עבורנו, ראשית עלינו לשאול מהו משך הזמן בו אנו מעוניינים לחסוך את כספנו. השאלה השנייה, והרלוונטית למאמר זה, היא מה גובה התשואה שנקבל על כספנו; אם בתכנית חסכון גובה התשואה קבוע ותלוי בגובה ריבית בנק ישראל (שנכון להיום היא אפסית!), אז בענף הנדל"ן ושוק ההון גובה התשואה אינו קבוע ותלוי בהרבה גורמים משתנים.

בית או בורסה?

נשווה לדוגמה בין מחיר דירה ממוצעת בישראל לבין מדד ת"א 35 ב -20 השנים האחרונות, בין השנים 1998-2018 (המדד הראשון והאחרון המפורסם לפי הלמ"ס); מחירי הדירות עלו ב - 211% ואילו מדד ת"א 35 (ת"א 25 לשעבר) עלה ב - 391% ! אתר "פאנד-זון" מדרג את קרנות הנאמנות ולכן לצורך ההמחשה נבחן את ביצועי מדד ת"א 35. בעשרים השנים האחרונות המדד עלה ב - 19.55% בממוצע לשנה. נכון שתשואות עבר אינן מעידות על ביצועים עתידיים אך בכל זאת מדובר באינדיקטור משמעותי.לשם הסרת ספק, בדוגמה שלפנינו החישוב ייעשה לפי 12% תשואה שנתית. לשם כך, נבנה טבלת הפקדות לטובת חסכון ארוך טווח. שימו לב, במידה וכל חודש, תפרישו מהמשכורת סכום של 300 ש"ח ובסכום הזה תרכשו קרן מחקה בת"א 35, בעוד כשלושים שנים מהיום, יהיו ברשותכם מיליון שקלים בתיק ני"ע*!

שנהסכום התחלתיחסכון שנתיריביתסכום נצבר
10 ש"ח3600 ש"ח12%4,032 ש"ח
1059,575 ש"ח
3600 ש"ח
12%
70,756
20255,789 ש"ח3600 ש"ח
12%
290,515 ש"ח
30865,198 ש"ח3600 ש"ח
12%
973,053 ש"ח
* המספרים המופיעים בטבלה תלויים בתשואות המדד ואין באמור הבטחה לתשואה.

קצב גדילה של הפקדה חודשית בסך 300 ש"ח:

300 ש"ח בחודש ואתם מבטיחים את עתידכם הכלכלי! חשוב לזכור, כמות הכסף ומשך זמן ההשקעה שלכם, הינם רק שני שליש מהמשוואה. החלק האחרון והחשוב לא פחות הוא אפיק ההשקעה בו תבחרו. במידה ותחביאו את הכסף מתחת לבלטות, מלבד פטריות שום צמיחה לא תראו שם.

השקעה בתכנית חסכון

אסור לשכוח, "no pain-no gain" ובמקרה שלנו - כגובה הסיכון - גובה פוטנציאל התשואה. ככל שרמת הסיכון בתיק ני"ע שלכם תעלה כך גם תגדל האפשרות להרוויח יותר כסף. לעומת זאת, במידה ותפקידו את הכסף בתכנית חסכון של הבנק, הוא אמנם יגדל אך ברמה אפסית. לפי נתוני  בנק ישראל, כיום הציבור במדינת ישראל מחזיק 633.1 מליארד ש"ח בתכניות חיסכון ומק"מ, מדובר בסכום אסטרונומי ביחס לריבית שעומדת על 0.1% . אם נתנהל לפי הדוגמה הנזכרת למעלה, חסכון חודשי של 300 ש"ח, בריבית של 0.1%, יניב לנו לאחר 30 שנה סכום כולל של 110 אלףש"ח בלבד! אז תגידו לי אתם, מה עדיף - 100 אלף או מיליון?!

לכמה זמן כדאי להשקיע?

אתם בטח אומרים לעצמכם, קל לו לדבר - לא את הכסף שלו הוא מסכן. אז כמובן שרמת הסיכון של כספי החסכון שלנו היא פקטור שצריך לשקול בכובד ראש והיא תלויה באופן ישיר בטווח זמן ההשקעה. ולכן חשוב לזכור, אנו מדברים על חסכון ארוך טווח ולא קצר מועד! מה זה טווח קצר ומה זה טווח ארוך אתם שואלים? שאלה טובה. כפי שצויין בתחילת הכתבה, יש מספר אפשרויות השקעה. השקעת נדל"ן למטרת מגורים היא הנפוצה בישראל. לכן, חשוב מאוד להפריד בין כספים שמיועדים לשימוש בתקופה הקרובה, כגון, רכישת נכס או רכב, טיול ארוך לחו"ל וכו', לבין, חסכון ארוך טווח - בו לא תשתמשו בעשרים השנים הקרובות. לזכור דבר חשוב ופשוט - ככל שזמן ההשקעה ארוך יותר כך רמת הסיכון בתיק צריכה להיות גבוהה .

פעולת החסכון היא פשוטה ומהירה, כל שעליכם לעשות הוא להרים טלפון (או באמצעות האינטרנט) לחבר הבורסה (בנק או בית השקעות) דרכו אתם מנהלים את כספכם ולבקש הוראת קבע חודשית, לקרן נאמנות/קרן מחקה/תעודת סל העוקבת אחר אחד ממדדי הבורסה של תל אביב (ת"א 35, ת"א125 וכו'). מכיוון שיש לא מעט מוצרים בינם אתם יכולים לבחור, מומלץ להיכנס למערכת הדירוג של פאנד-זון לבחירת הקרן הטובה ביותר .

אז תעשו לעצמכם טובה ותתחילו לדמיין איך בעוד 30 שנה אתם נכנסים לחשבון ההשקעות שלכם (באמצעות אולוגרמה כמובן) ומגלים שיש שם מיליון ש"ח שפשוט מחכים שתבזבזו אותם .

גילוי נאות אתר FUNDZONEהינו פורטל מידע פיננסי בלבד. מטרת האתר הינה הצגת נתונים המתייחסים לקרנות נאמנות ותעודות סל הנסחרות בבורסה בישראל. האתר אינו מורשה על ידי הרשות לניירות ערך לצורכי מסחר בבורסה. האתר אינו מספק המלצות אישיות או דעות באשר להשקעה המתאימה לצרכים הפיננסיים של אדם מסוים. לאתר FUNDZONE אין כל אינטרס לקדם מנהל קרן/תעודת סל /קרן נאמנות זו או אחרת על פני האחרות. האתר אינו מתווך / סוחר, איננו מייעץ בנוגע להשקעות או קבלת ייעוץ פיננסי או משפטי אחר, משכך, אין לראות באמור באתר זה כייעוץ פיננסי או משפטי מכל סוג שהוא. המידע הנכלל באתר זה הוא פומבי וחשוף לעיני הציבור כולו, הוא אינו מכיל מידע פנים או מידע מוטה מסוג כלשהוא. לפיכך, האתר ומפעיליו אינם אחראים, בין בחוזה, עוולה (לרבות רשלנות) ובין אם לאו, בגין כל נזק, הוצאה או כל הפסד אחר שייגרם לעושה שימוש באתר זה, כתוצאה ממידע זה או כל הסתמכות על מידע כאמור, והשימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריותו של הגולש בלבד. הנתונים המופיעים באתר זה נלקחים ממערכת להפצת מידע של הבורסה לני"ע, הנתונים מתייחסים לתקופות זמן שונות הנתונים באתר, מתעדכנים אחת ליום ואינם "בזמן אמת". דירוג הקרנות של FUNDZONE המופיע באתר, הנו אובייקטיבי לחלוטין ומבוסס על סמך קריטריונים מסוימים שנבחנו ע"י מחלקת האנליזה של אתר FUNDZONE. דירוגי הקרנות משקפות ביצועים קודמים ואינן ערובות לתשואות עתידיות. השקעה בקרנות נאמנות/תעודות סל כרוכה בסיכון, לרבות הפסד אפשרי של הקרן.