הוסף לתיק אישי
הסר מתיק אישי

פנייתך התקבלה, תודה רבה!
ניצור עמך קשר בהקדם.

הוספה לתיק האישי

יש צורך בהרשמה על מנת להוסיף את המוצר לתיק האישי.

שכחתי סיסמא

רישום משתמש חדש

השדות המסומנים בכוכבים הינם שדות חובה.

האם אתה בטוח שברצונך להסיר את מהתיק האישי?

סיכום: תשואות תעשיית קרנות הנאמנות בחודש יולי ומתחילת השנה

תעשיית קרנות הנאמנות השיגה בחודש יולי תשואה חיובית ממוצעת של 0.3%. קרנות הקנאביס בתחתית הטבלה עם תשואות שליליות עמוקות. התשואה הממוצעת מתחילת השנה - 0.2%

06/08/2018

מורן צביק, מנהל קשרי יועצים  

תשואות קרנות הנאמנות ביולי 2018

הקרן שרשמה את התשואה החודשית הגבוהה ביותר בחודש יולי היא הקרן "איילון 60 אקסטרים ת"א 35 פי 3" , שעלתה ב-12.69%. מנגד, הקרן שהשיגה למשקיעים את התשואה הגרועה ביותר היא:  "אי.בי.אי. Cannabis  4D Solactive North American מנוטרל דולר ארה"ב" לאחר שירדה ב-10.7%.

קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל סיכמה את החודש עם תשואה חיובית של 1% בהובלת קרנות מניות ת"א 35 שעלו ב-4.15%. כמו כן, קרנות שמתמחות במניות בחו"ל רשמו תשואה חיובית בשיעור משוקלל של 3.1% גם תודות לפיחות השקל מול הדולר.

קרנות אג"ח כללי השיגו  בסיכום חודשי תשואה ממוצעת של 0.0%. ככל שהיו יותר מניות, כך התשואות היו יותר טובות. אלו שבחרו "לא לקחת סיכון" ולא להיחשף למניות כלל, השיגו תשואה שלילית המסתכמת ב- 0.4%. לעומת זאת, אלה שבחרו להשקיע בקרנות אג"ח כללי עם חשיפה של עד 30% מניות רשמו תשואה חיובית ממוצעת של 0.3%.

קרנות אג"ח קונצרני רשמו החודש תשואה שלילית ממוצעת של כ-0.3%. קרנות ה-HIGH YIELD, בעלות סיכון מוגבר יותר למשקיעים, השיגו ביולי תשואה שלילית של 0.85%. אגרות החוב הממשלתיות מסכמות את יולי בעליות שערים. מדד אג"ח ממשלתי כללי רשם תשואה חיובית של 0.15%, קרנות אג"ח מדינה סיכמו את החודש עם תשואה חיובית של 0.1%. 

קרנות אג"ח חו"ל רשמו החודש תשואה חיובית נאה הנאמדת בכ-0.8%, על רקע התחזקות הדולר מול השקל ומול שאר המטבעות בעולם.

תשואות קרנות הנאמנות מתחילת השנה (ינואר – יולי 2018)

קרנות המתמחות במניות בישראל רשמו מתחילת השנה תשואה שלילית ממוצעת של כ-1.5% הקרנות שבלטו לרעה בתשואות מתחילת השנה הן קרנות מניות נדל"ן וקרנות מניות ת"א יתר שירדו ב-4.6% וב-6.85% בהתאמה.

קרנות המתמחות במניות בחו"ל רשמו מתחילת השנה תשואה חיובית הנאמדת ב-7.6%. הקרנות שבלטו לחיוב הן קרנות ארה"ב חשופות מט"ח שעלו בממוצע מתחילת השנה ב-10.8%, קרנות ארה"ב מוגנות מט"ח שהשיגו למשקיעים תשואה חיובית של כ-9.7%. לעומת זאת, הקרנות שבלטו לרעה - קרנות מניות בחו"ל אנרגיה וקומודיטיס עם תשואה שלילית של כ-1.8%.

קרנות אג"ח כללי רשמו מתחילת השנה תשואה שלילית של 0.73%. קרנות אג"ח כללי ללא חשיפה למניות השיגו למשקיעים תשואה שלילית הנאמדת ב-1.2%. קרנות עם חשיפה של עד 10% למניות רשמו תשואה שלילית של 0.7%, קרנות שחשופות עד 20% למניות: 0.77%-, וקרנות עד 30% חשיפה מנייתית השיגו 0.36%-.

קרנות הנאמנות הקונצרניות ללא מניות ירדו מתחילת השנה בכ-1.2% בממוצע, וקרנות אג"ח קונצרני ברמת סיכון גבוהה רשמו תשואה שלילית גבוהה בהרבה הנאמדת  בכ-2.15%. מדד הבנצ'מארק – מדד אג"ח קונצרני כללי ירד ב-0.45%. 

 מתחילת השנה קרנות אג"ח מדינה רשמו תשואה שלילית הנאמדת ב-0.34%.

גילוי נאות אתר FUNDZONEהינו פורטל מידע פיננסי בלבד. מטרת האתר הינה הצגת נתונים המתייחסים לקרנות נאמנות ותעודות סל הנסחרות בבורסה בישראל. האתר אינו מורשה על ידי הרשות לניירות ערך לצורכי מסחר בבורסה. האתר אינו מספק המלצות אישיות או דעות באשר להשקעה המתאימה לצרכים הפיננסיים של אדם מסוים. לאתר FUNDZONE אין כל אינטרס לקדם מנהל קרן/תעודת סל /קרן נאמנות זו או אחרת על פני האחרות. האתר אינו מתווך / סוחר, איננו מייעץ בנוגע להשקעות או קבלת ייעוץ פיננסי או משפטי אחר, משכך, אין לראות באמור באתר זה כייעוץ פיננסי או משפטי מכל סוג שהוא. המידע הנכלל באתר זה הוא פומבי וחשוף לעיני הציבור כולו, הוא אינו מכיל מידע פנים או מידע מוטה מסוג כלשהוא. לפיכך, האתר ומפעיליו אינם אחראים, בין בחוזה, עוולה (לרבות רשלנות) ובין אם לאו, בגין כל נזק, הוצאה או כל הפסד אחר שייגרם לעושה שימוש באתר זה, כתוצאה ממידע זה או כל הסתמכות על מידע כאמור, והשימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריותו של הגולש בלבד. הנתונים המופיעים באתר זה נלקחים ממערכת להפצת מידע של הבורסה לני"ע, הנתונים מתייחסים לתקופות זמן שונות הנתונים באתר, מתעדכנים אחת ליום ואינם "בזמן אמת". דירוג הקרנות של FUNDZONE המופיע באתר, הנו אובייקטיבי לחלוטין ומבוסס על סמך קריטריונים מסוימים שנבחנו ע"י מחלקת האנליזה של אתר FUNDZONE. דירוגי הקרנות משקפות ביצועים קודמים ואינן ערובות לתשואות עתידיות. השקעה בקרנות נאמנות/תעודות סל כרוכה בסיכון, לרבות הפסד אפשרי של הקרן.