הוסף לתיק אישי
הסר מתיק אישי

פנייתך התקבלה, תודה רבה!
ניצור עמך קשר בהקדם.

הוספה לתיק האישי

יש צורך בהרשמה על מנת להוסיף את המוצר לתיק האישי.

שכחתי סיסמא

רישום משתמש חדש

השדות המסומנים בכוכבים הינם שדות חובה.

האם אתה בטוח שברצונך להסיר את מהתיק האישי?

יועץ השקעות, קרנות הנאמנות מדשדשות והתשואות בשפל, מתלבט איפה להשקיע את כספי הלקוחות?

מעל חצי שנה עברה והמדדים בישראל במגמה מעורבת; ת"א 35 אמנם בעליה של 4.33% אך מדדי האג"ח נשרכים הרחק מאחור ומותירים את המשקיעים מאוכזבים, כאשר מדד אג"ח כללי עם ירידה של כחצי אחוז ותל בונד שקלי עם מינוס 3.33%.

27/07/2018

מבולבלים? גם אנחנו! השוק מהתל במשקיעו. ישנה מן הרגשת אופוריה מהולה בחשש באוויר, וכידוע אופוריה מובילה לשאננות ובדיוק בשלב השאננות השווקים מתרסקים. מצד אחד, ציבור המשקיעים, פותח את ערוצי התקשורת יום ביומו ורואה לפניו מדדים ירוקים; ת"א 125 עם עליה של 3.13% , ת"א 35 עם פלוס 4.33%, כאשר גם מדדי חו"ל נושמים אוויר פסגות, הנאסד"ק עם תשואה של 14.90% וה - s&p 500 בפלוס של 6.45%. מהצד השני, מרבית כספי המשקיעים מושקע באמצעות קרנות נאמנות, וכשאנו אומרים קרנות נאמנות אז אנו מתכוונים בעיקר לקרנות בקטגוריה אג"ח כללי, וכשאנו אומרים אג"ח כללי, אנו מתכוונים בעיקר לקרנות בקטגוריית 90/10 ו - 80/20.   ובקטגורייות אלו, מה לעשות, אין אוויר הרים,  במקרה הטוב אוויר מרתפים... ממוצע התשואות בקטגורייות הנ"ל הוא שלילי מתחילת שנה, ולצערנו, כאשר ציבור המשקיעים בודק את תיק ההשקעות שלו, גם שם התשואה שלילית. דבר אשר שם את יועצי ההשקעות בנקודת מוצא לא נוחה מול הלקוחות שלהם. 

מה הייה לנו עד כה?

כפי שציינו, מרבית הקטגורייות הפופולריות בביצועי חסר מתחילת שנה, עם זאת, יש כמה מפתיעות כגון הקרנות בקטגוריית "ממונפות"  עם תשואה ממוצעת של 5.95%, כשאומרים קרן ממונפת, הדבר הראשון שחושבים עליו הוא תנודתיות, אז הרשו לנו לחדש לכם, סטית התקן הממוצעת עומדת על 3.73% בלבד. בכדי לעשות סדר להלן טבלה עם הקטגוריות השונות :


קטגורייהתשואה ממוצעת (מתחילת השנה) סטית תקן (12 חודשים אחורה)
ממונפות5.95%3.73%
מניות בארץ1.86%-1.73%
מדינה0.2%-0.22%
אג"ח כללי עד 10% מניות0.87%-0.30%
אג"ח כללי עד 20% מניות0.83%-0.39%
גמישות1.44%1.44%
מניות חו"ל5.69%2.21%
אג"ח חו"ל1.88%0.61%
אג"ח בארץ - שקליות1.18%-0.17%

מה הכיוון להמשך השנה?

באופן לא מפתיע ניתן לראות את קטגוריית "מניות חו"ל" עם תשואה מכובדת של 5.69%,  חשוב לזכור שעיקר התשואה נובעת מעליית הדולר (+4.76%) . קטגורייה נוספת שנמצאת בכותרות בקרב יועצי ההשקעות -  קטגוריית "הגמישות" , אמנם עם תשואה של 1.44% בלבד מתחילת שנה אך בתוך הקטגוריה ניתן למצוא מספר קרנות בולטות לאחרונה, בגיוסים ובתשואות, ובינהן הקרן "קסם אקסלנס תיק השקעות גמיש", לקרן תשואה מרשימה של 29.25% מתחילת שנה ו - 43.38% ב - 12 החודשים האחרונים! נתון זה לא נחבא מעיני היועצים וגורר גיוסים לקרן בחודשים האחרונים, כאשר בחודשים מאי - יוני הקרן גייסה סכום מצטבר של 380 מיליון ש"ח.  מאיפה התשואה? אם נבחן את החזקות הקרן נווכח לראות חשיפה של  94.8% למניות בחו"ל, כאשר 70% מתוכם מושקע במניות בארה"ב, מתוך מניות אלו ישנן 5 מניות המהוות 40% מכלל החזקות הקרן! פיזור סיכונים נוטה בחסר?                                                                      קרן נוספת הבולטת בגטגוריה היא "אלטשולר שחם גמישה", אמנם לא  בתשואות - 3.21% מתחילת שנה בלבד, אך בהחלט בגיוסים. כאשר בחודשים מאי - יוני גייסה הקרן 564 מיליון ש"ח, סכום מכובד לכל הדעות. אז מאיפה בכל זאת מגוייס הכסף לקרן? שתי אפשרויות, או מניהול התיקים של בית ההשקעות או בזכות מנהל ההשקעות של הקרן - גלעד אלטשולר. 


גילוי נאות אתר FUNDZONEהינו פורטל מידע פיננסי בלבד. מטרת האתר הינה הצגת נתונים המתייחסים לקרנות נאמנות ותעודות סל הנסחרות בבורסה בישראל. האתר אינו מורשה על ידי הרשות לניירות ערך לצורכי מסחר בבורסה. האתר אינו מספק המלצות אישיות או דעות באשר להשקעה המתאימה לצרכים הפיננסיים של אדם מסוים. לאתר FUNDZONE אין כל אינטרס לקדם מנהל קרן/תעודת סל /קרן נאמנות זו או אחרת על פני האחרות. האתר אינו מתווך / סוחר, איננו מייעץ בנוגע להשקעות או קבלת ייעוץ פיננסי או משפטי אחר, משכך, אין לראות באמור באתר זה כייעוץ פיננסי או משפטי מכל סוג שהוא. המידע הנכלל באתר זה הוא פומבי וחשוף לעיני הציבור כולו, הוא אינו מכיל מידע פנים או מידע מוטה מסוג כלשהוא. לפיכך, האתר ומפעיליו אינם אחראים, בין בחוזה, עוולה (לרבות רשלנות) ובין אם לאו, בגין כל נזק, הוצאה או כל הפסד אחר שייגרם לעושה שימוש באתר זה, כתוצאה ממידע זה או כל הסתמכות על מידע כאמור, והשימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריותו של הגולש בלבד. הנתונים המופיעים באתר זה נלקחים ממערכת להפצת מידע של הבורסה לני"ע, הנתונים מתייחסים לתקופות זמן שונות הנתונים באתר, מתעדכנים אחת ליום ואינם "בזמן אמת". דירוג הקרנות של FUNDZONE המופיע באתר, הנו אובייקטיבי לחלוטין ומבוסס על סמך קריטריונים מסוימים שנבחנו ע"י מחלקת האנליזה של אתר FUNDZONE. דירוגי הקרנות משקפות ביצועים קודמים ואינן ערובות לתשואות עתידיות. השקעה בקרנות נאמנות/תעודות סל כרוכה בסיכון, לרבות הפסד אפשרי של הקרן.