הוסף לתיק אישי
הסר מתיק אישי

פנייתך התקבלה, תודה רבה!
ניצור עמך קשר בהקדם.

הוספה לתיק האישי

יש צורך בהרשמה על מנת להוסיף את המוצר לתיק האישי.

שכחתי סיסמא

רישום משתמש חדש

השדות המסומנים בכוכבים הינם שדות חובה.

האם אתה בטוח שברצונך להסיר את מהתיק האישי?

יום ראשון השחור בבורסה בישראל

יום קשה עבר על משקיעי ישראל בכלל ועל יועצי ההשקעות בבנקים בפרט. איזו קרן הגיע מוכנה למפולת ועלתה אתמול ואיזו ירדה 15%?

24/12/2018

עם כמות הטלפונים שיועצי ההשקעות קבלו אתמול, היה ניתן לחשוב שהבנק מחלק כסף בחינם. אם חשבנו שהמשקיעים בישראל למדו להתמודד עם ירידות בשווקים בעקבות משבר 2008 אז כנראה שאתמול השוק התפכח למציאות אחרת; עם פדיונות של מעל מיליארד ש"ח, כאשר חשוב לזכור שחלק ניכר מהסניפים סגור ביום ראשון אחרת סכום הפדיונות יכל לצמוח אף יותר.

קרנות בקטגוריה אג"ח כללי ירדו אתמול בממוצע של 1.28%- , כאשר הקרן עם הירידה הגדולה ביותר היא "טנדם 90/10" עם ירידה של 4.68%-. בצד השני, הקרן המפתיעה "תטא אג"ח כללי לכל עת" עלתה ב - 0.15%. 

מה לגבי הקרנות הפופלריות כיום בקרב יועצי ההשקעות (המגייסות ביותר לחודש נובמבר) "מגדל אפיקים אג"ח תשואה כולל" ו - "מיטב דש קונצרני ללא מניות" ? ירדו מעט מתחת לממוצע עם 1.24%- ו - 1.19%- בהתאמה. 

  • בקטגוריה 90/10 הקרנות ירדו בממוצע 1.29%-, כאשר הקרן עם הירידה הגדולה ביותר היא של טנדם ואילו הקרן עם הירידה הנמוכה ביותר היא "ברק 90/10" עם מינוס 0.23% בלבד.
  • בקרנות 80/20 ירידה ממוצעת של 1.44%-, הקרן עם הירידה הגדולה ביותר - "טנדם 80/20" עם ירידה של 4.6%- ואילו הקרן שהצליחה לשרוד היא "הראל אג"ח ישראל-ארה"ב פלוס" עם ירידה של 0.07%- בלבד.
  • באפיק המנייתי ירידה ממוצעת של 3.46%- , הקרן המובילה לשלילה היא "הראל מעו"ף בריבוע" עם ירידה של 10.02%-, בעוד בצד השני של המתרס, הקרן שככל הנראה שמרה על נזילות נאותה, ניצבת הקרן "ילין לפידות מניות ערך" עם ירידה של 0.04%- בלבד.

המעבר של יועצי ההשקעות לקרנות הכספיות בתקופה האחרונה מסתבר כנכון, כאשר הקרנות הכספיות עולות אתמול בכ - 0.02%.  

מעבר להפסד שנוצר אתמול בתיקים השונים. הירידות של אתמול ככל הנראה יסמנו את הקרנות ובתי ההשקעות אשר יגייסו בשנת 2019, אלו שבאו מוכנים לירידות ושמרו על נזילות בקרנות ואחזקות דפנסיביות, ככל הנראה, יקצרו את הפירות בשנה הבאה.

גילוי נאות אתר FUNDZONEהינו פורטל מידע פיננסי בלבד. מטרת האתר הינה הצגת נתונים המתייחסים לקרנות נאמנות ותעודות סל הנסחרות בבורסה בישראל. האתר אינו מורשה על ידי הרשות לניירות ערך לצורכי מסחר בבורסה. האתר אינו מספק המלצות אישיות או דעות באשר להשקעה המתאימה לצרכים הפיננסיים של אדם מסוים. לאתר FUNDZONE אין כל אינטרס לקדם מנהל קרן/תעודת סל /קרן נאמנות זו או אחרת על פני האחרות. האתר אינו מתווך / סוחר, איננו מייעץ בנוגע להשקעות או קבלת ייעוץ פיננסי או משפטי אחר, משכך, אין לראות באמור באתר זה כייעוץ פיננסי או משפטי מכל סוג שהוא. המידע הנכלל באתר זה הוא פומבי וחשוף לעיני הציבור כולו, הוא אינו מכיל מידע פנים או מידע מוטה מסוג כלשהוא. לפיכך, האתר ומפעיליו אינם אחראים, בין בחוזה, עוולה (לרבות רשלנות) ובין אם לאו, בגין כל נזק, הוצאה או כל הפסד אחר שייגרם לעושה שימוש באתר זה, כתוצאה ממידע זה או כל הסתמכות על מידע כאמור, והשימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריותו של הגולש בלבד. הנתונים המופיעים באתר זה נלקחים ממערכת להפצת מידע של הבורסה לני"ע, הנתונים מתייחסים לתקופות זמן שונות הנתונים באתר, מתעדכנים אחת ליום ואינם "בזמן אמת". דירוג הקרנות של FUNDZONE המופיע באתר, הנו אובייקטיבי לחלוטין ומבוסס על סמך קריטריונים מסוימים שנבחנו ע"י מחלקת האנליזה של אתר FUNDZONE. דירוגי הקרנות משקפות ביצועים קודמים ואינן ערובות לתשואות עתידיות. השקעה בקרנות נאמנות/תעודות סל כרוכה בסיכון, לרבות הפסד אפשרי של הקרן.