הוסף לתיק אישי
הסר מתיק אישי

פנייתך התקבלה, תודה רבה!
ניצור עמך קשר בהקדם.

הוספה לתיק האישי

יש צורך בהרשמה על מנת להוסיף את המוצר לתיק האישי.

שכחתי סיסמא

רישום משתמש חדש

השדות המסומנים בכוכבים הינם שדות חובה.

האם אתה בטוח שברצונך להסיר את מהתיק האישי?

התפכחות הציבור

האם אתם שוקלים להשקיע בבורסה? אנחנו ב-Fundzone מאמינים בעתיד המסחר בישראל ובתעשיית קרנות הנאמנות, מרגישים שיש ריח של שינוי באוויר. למה? כי אנחנו עדים להתפתחות מגמה בה ציבור המשקיעים בישראל שב להאמין בפוטנציאל הגלום בבורסה המקומית בכלל ובתעשיית קרנות הנאמנות בפרט.

28/03/2018

צוות Fund-zone

ולראייה, גם אפשרויות ההשקעה מגוונות מתמיד, בין אם אתה משקיע שאוהב סיכון ובין אם אתה משקיע סולידי. שלא תטעו, אנחנו מודעים למורכבות הקיימת בהבנת שלל המושגים של שוק ההון, ואכן מדובר בעולם הדורש ידע וניסיון, אבל בשביל זה הקמנו לכם את האתר שלנו Fund-zone, במטרה להפוך את עולם ההשקעות בבורסה לפלטפורמה נוחה וידידותית למשקיע. 

לדעתנו - קרנות נאמנות
לפי ראות עיינינו,  קרן נאמנות היא מוצר ההשקעה האולטימטיבי והפתרון המושלם לכם, אלה שרוצים להשקיע אשר אינם בקיאים ברזי שוק ההון.
מה זה קרן נאמנות? היא למעשה מוצר פיננסי שמאפשר להשקיע בבורסה ע"י הפקדת כספי ההשקעה בידי מנהלי השקעות שיודעים דבר או שניים על השוק.
מי עומד מאחורי מנהלי ההשקעות של הקרנות השונות? בית השקעות כגון מיטב, מגדל, הראל ופסגות. למעשה בית ההשקעות מחזיק במספר מוצרים אשר מנוהלים על ידו, כגון: ניהול תיקים, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה או קרנות נאמנות.
אותו בית השקעות מעסיק את מנהל השקעות אשר למעשה מופקד על ניהול הקרן. מנהל ההשקעות מחליט כיצד לנהל את הקרן –מהו תמהיל ההשקעות, אילו ניירות ערך כדאי לו להחזיק ואיזה למכור. ני"ע הן מניות, אגרות חוב, אופציות וכו'. 
מנהל הקרן מפרסם תשקיף לכל קרן נאמנות אשר מפרט אילו סוגים של ני"ע בכוונתו להחזיק בקרן עצמה, תשקיף זה נקרא מדיניות הקרן. במדיניות יפורט כמה אחוז מהקרן יושקע במניות, כמה באג"ח קונצרניות ובכמה מסוג אג"ח מדינה וכו'.
איך למעשה קונים את הקרן?
קרן נאמנות יכולה להירכש באמצעות אחד מחברי הבורסה. חברי הבורסה בישראל הם : כל הבנקים לאומי, הפועלים וכו' וישנם מספר נוסף של חברי בורסה שהם בתי השקעות: כגון, מיטב דש טרייד, פסגות, הראל, אי.בי.אי וכו'. 
לרוב, לקוח אשר מעוניין לרכוש קרן נאמנות מסוימת, יעשה זאת דרך יועץ ההשקעות שלו בבנק, אשר ימליץ לו איזו קרן כדאי לו לרכוש בהתאם לרמת הסיכון של אותו לקוח. כיום, ישנם יותר ויותר לקוחות אשר מבצעים את הרכישה בכוחות עצמם וללא עצת היועץ, מטעמים כאלו ואחרים. 
מטרתנו בפאנד-זון, להוות גורם תומך נוסף בדרך לרכישת הקרן (אך על זאת נרחיב בהמשך)
כמה זה עולה?
לפני שאנחנו רוכשים קרן נאמנות אחד הפרמטרים שאנחנו צריכים לבדוק הן את עלויות הקרן,  הרי אף אחד לא מנהל לכם את הכספים בחינם. התשלומים מחולקים לדמי משמרת, עמלות קניה ומכירה ודמי ניהול שנלקחים כאחוז מגובה ההשקעה.
דמי המשמרת היא עמלה שהבנק גובה מהלקוח בגין שמירת ני"ע (נקראים דמי משמרת מכיוון שבעבר הרחוק כאשר לקוח היה רוכש ני"ע, הבנק היה בפועל שומר אותם בסניף של אותו לקוח). עמלה זאת מאוד תלויה ומשתנה בהסדר של אותו לקוח עם הבנק בו מתנהל חשבונו (אבל בדר"כ עד 1% עמלה). דמי ניהול, תמורת ניהול ההשקעות בקרן, מגיעים לעד 5% (שנתי) אבל הממוצע נמוך בהרבה ועומד על 0.85%. 
יש עוד 2 עמלות קטנות, עמלת הפצה שגובה הבנק מתוך שווי דמי הניהול שנעה בין 0.2% ל-0.35% (עמלה שחלה על מנהל הקרן) וישנן קרנות אשר גובות שיעור הוספה אשר נא בין 0%-0.05% אך זהו נתון זניח.
להרוויח עולה כסף
חשוב לדעת, מסחר בבורסה עולה כסף. גם אם משקיע מחליט לנהל את תיק ההשקעות שלו בצורה עצמאית או דרך יועץ ההשקעות שלו בבנק, ישנם עלויות כמו דמי המשמרת ועלויות קניה ומכירה של ני"ע שיכולים להגיע ל – 1% בכל פעולה של קניה ומכירה. 
תמורת תשלום למנהל קרן נאמנות של 0.85% בממוצע, המשקיע מקבל גם את העלויות של הקניה ומכירה (חלות על מנהל הקרן) וגם את הניהול עצמו, סה"כ מדובר בעסקה משתלמת.
ענף בצמיחה
מאז שנת 1999, מספר קרנות הנאמנות המנוהלות בישראל עלה בצורה ניכרת, בשנה זו סה"כ היו קיימות בישראל 389 קרנות נאמנות אשר ניהלו כספים בשווי של 35.8 מיליארד שקלים. כיום ב- 2018 מספר הקרנות צמח ל – 1440 אשר מנהלות 244.5 מיליארד שקלים. 
אם מחשבים את שווי הנכסים הממוצע שכל קרן מנהלת נוכל לראות שכיום כל קרן מנהלת בערך 170 מיליון שקלים. לשם השוואה, שנת 1999 כל קרן ניהלה בממוצע 92 מיליון שקלים. 
לבחור קרן מנצחת מתוך 1440 אפשרויות
כפי שציינו, בישראל ישנם 1440 קרנות נאמנות, כמות לא מבוטלת אשר ממנה המשקיע צריך לבחור את אלו המתאימות לו, משימה לא פשוטה. אנחנו ב –Fundzone באים לעזרת חבר! 
באתר פאנד-זון כל קרן נאמנות זוכה לקבל דירוג. הדירוג מורכב מהרבה פרמטרים; תשואות עבר, דמי ניהול, סטית תקן ומדד שארפ (תנודתיות), שווי נכסי הקרן, מספר קרנות שמנהל מנהל הקרן ועוד...אשר מהווים דירוג אנליטי וכמותי. כל קרן מושוות לקרנות אחרות באותה קטגוריה. 
מה שנשאר לך המשקיע הוא להחליט מה רמת הסיכון אותה תרצה בתיק ההשקעות שלך, לאחר מכן לבחור מבין רשימת הקרנות המופיעות באתר; דירוג קרן נאמנות של 4 כוכבים עם הספרה 5 לידה (היסטוריה של מעל 5 שנים) הינו הדירוג המקסימלי אותה קרן יכולה לקבל. דירוג קרן נאמנות של כוכב אחד הינו הדירוג המינמלי.
מאמצים רבים וחשיבה רבה הושקעו במערכת הדירוג, מקווים שתשתמשו בה בחכמה. כמובן שאתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם. 

גילוי נאות אתר FUNDZONEהינו פורטל מידע פיננסי בלבד. מטרת האתר הינה הצגת נתונים המתייחסים לקרנות נאמנות ותעודות סל הנסחרות בבורסה בישראל. האתר אינו מורשה על ידי הרשות לניירות ערך לצורכי מסחר בבורסה. האתר אינו מספק המלצות אישיות או דעות באשר להשקעה המתאימה לצרכים הפיננסיים של אדם מסוים. לאתר FUNDZONE אין כל אינטרס לקדם מנהל קרן/תעודת סל /קרן נאמנות זו או אחרת על פני האחרות. האתר אינו מתווך / סוחר, איננו מייעץ בנוגע להשקעות או קבלת ייעוץ פיננסי או משפטי אחר, משכך, אין לראות באמור באתר זה כייעוץ פיננסי או משפטי מכל סוג שהוא. המידע הנכלל באתר זה הוא פומבי וחשוף לעיני הציבור כולו, הוא אינו מכיל מידע פנים או מידע מוטה מסוג כלשהוא. לפיכך, האתר ומפעיליו אינם אחראים, בין בחוזה, עוולה (לרבות רשלנות) ובין אם לאו, בגין כל נזק, הוצאה או כל הפסד אחר שייגרם לעושה שימוש באתר זה, כתוצאה ממידע זה או כל הסתמכות על מידע כאמור, והשימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריותו של הגולש בלבד. הנתונים המופיעים באתר זה נלקחים ממערכת להפצת מידע של הבורסה לני"ע, הנתונים מתייחסים לתקופות זמן שונות הנתונים באתר, מתעדכנים אחת ליום ואינם "בזמן אמת". דירוג הקרנות של FUNDZONE המופיע באתר, הנו אובייקטיבי לחלוטין ומבוסס על סמך קריטריונים מסוימים שנבחנו ע"י מחלקת האנליזה של אתר FUNDZONE. דירוגי הקרנות משקפות ביצועים קודמים ואינן ערובות לתשואות עתידיות. השקעה בקרנות נאמנות/תעודות סל כרוכה בסיכון, לרבות הפסד אפשרי של הקרן.